ESTETİK DİŞ HEKİMLİĞİ

BLEACHING

Beyazlatma işlemi ile doğal dişlerinizle daha beyaz bir gülümsemeye sahip olabilirsiniz. Diş taşlarınız ve dişlerinizin üzerindeki lekeler temizlendikten sonra dişlerinize uygulanan beyazlatma jelleri ile diş renginizi 5 tona kadar açmak mümkün olabiliyor.
Bleaching işlemi 2 şekilde yapılabiliyor. Ofiste yapılan bleaching işleminde dişlerinizin üzerine jel sürülüyor ve ozel bir isık tutularak beyazlama sağlanıyor. Evde yapmak isterseniz size ozel hazırlanan seffaf plaklarla beyazlatma jelini kullanıyorsunuz.

BONDING (ESTETİK DOLGULAR)

Dişlerinizdeki şekil bozuklukları, ufak renklenmeler, diş aralarındaki boşluklar bonding işlemi ile tedavi edilebiliyor. Bu işlemde dişlerinize hiç dokunulmadan yani herhangibir aşındırma yapmadan özel dolgu materyalleri kullanılıyor. Porselen laminalara altermatif olarak uygulanan bu tedavi 6 ayda bir duzenli kontrollere gelirseniz uzun yıllar guzel bir gulumseye sahip olabilirsiniz.

PORSELEN LAMİNALAR
Laminalar dişlerinin ön yüzeylerine yapıştırılan cok ince yaprak porselenlerdir. Renklenmeler, antibiyotik lekeleri, şekil bozuklukları, ayrık dişler dişlerinizden en fazla 0.5 mm aşındırma yapılarak mine tabakasının yenilenmesi ile düzeltilebilir.
Lamine tedavisinde once bir olcu alınır ve size ozel bir çalışma yapılır. Yapılan bu çalışmada dişlerinizin şekli ve boyu belirlenir. Dişlere hiç dokunulmadan bu model ağız içine uygulanır ve doktorunuzla birlikte lamine dişlerin nasıl olacagına karar verirsiniz. Eger hersey yolundaysa dişlere aşındırma işlemi yapılır ve ölçü alınır. Sonra laboratuarda hazırlanan lamine porselenler agız içine uyumlanır.
6 ayda bir duzenli doktor kontrolu ve iyi bir agzı bakımı ile lamine porselenleri omrunuz boyunca kullanabilirsiniz.

IMPLANT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *